27 03

کودک بدون همراه

کودک بدون همراه Unaccompanied Minors ( UM )

  • مسافرین UM

کودک بین ۵ تا ۱۲ سال که به تنهایی سفر می نماید کودک بدون همراه نامیده می شود.

 پذیرش کودکان زیر دوسال بدون همراه در کلیه خطوط شرکت هواپیمایی کاسپین  ممنوع می باشد.

همراه داشتن مدارک شناسایی مسافر UM توسط بالغ مسئول الزامیست. بالغ مسئول می تواند قیم قانونی و یا ولی کودک باشد.

منطبق با قوانین شرکت هواپیمایی کاسپین فرد تحویل دهنده و یا تحویل گیرنده در یکی از مبدا یا مقصد می بایست حتما ولی قانونی کودک (پدر یا مادر) باشد. فرم مخصوص درخواست انجام امور مسافرت کودک بدون همراه و کارت مخصوص UM توسط نفر مسئول در ایستگاه تکمیل می گردد ضمن اینکه این کارت مخصوص در تمامی مراحل سفر به گردن وی آویخته می شود.

همراهان کودک بعلت تاخیرات احتمالی , ابطال پرواز , بازگشت هواپیما به مبدا تا ۳۰ دقیقه پس از ترک هواپیما حق خروج از سالن فرودگاه را ندارند. کودک باید کاملا قبل از پرواز استراحت نموده باشد وخوراکی ها , اسباب بازی و کتاب های دلخواه او باید توسط همراهان وی در اختیارش قرار گیرد. جامدان کودک باید بر اساس مقررات وزنی و حجمی شرکت مورد بررسی قرار گیرد.

شرکت هواپیمایی کاسپین ازپذیرفتن کودکان توانخواه ( معلول)، مضطرب,بیمار, کودک با رفتار نامتناسب و دارای مشکلات عصبی بصورت بدون همراه معذور می باشد. از همراهی اشیا قیمتی بمانند طلا , جواهر , پول زیاد, موبایل ‚ کامپیوتر شخصی و لوازمات اضافی یا وسایل ارزشمند همراه با UM خودداری فرمایید.

  • کودک بدون همراه در پرواز

مهماندار ارشد پرواز که فردی با تجربه و آموزش دیده می باشد تمامی مسئولیت UM را در طول مدت پرواز بر عهده خواهد داشت و بر کلیه جابجایی های مسافرین و یا کسانی که قصد هم صحبتی با کودک را دارند نظارت خواهد نمود تاUM سفر لذت بخشی را تجربه نماید. ضمناً مراقبت از وی در زمان خروج اضطراری از هواپیما نیز بر عهده سرمهماندار پرواز میباشد.

دفاتر فروش موظفند در زمان رزرو جا برای UM اطلاعات را بطور کامل در سیستم فروش وارد نمایند ضمناً بلیط وی باید حداکثر ۴۸ ساعت پیش از زمان پرواز صادر گردد.

نویسنده مدیر | تاریخ به روز رسانی:1403/03/27 22:34:50 | دسته بندی: پذیرش مسافر

سوالات خود را از ما بپرسید

درج سوال جدید

مطالب مرتبط