27 03

اطلاعات مربوط به سرویس هتل ها

اصطلاحات مربوط به خدمات هتل ها

(O.R) Only Room : اتاق جهت اقامت بدون هیچ گونه وعده غذائی.

(B.B) Bed & Breakfast :  اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه در روز.

 (H.B) Half Board: اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه و یک وعده نهار یا شام. مثلاً سرویس H.Bدر دبی معمولاً به یک وعده صبحانه و یک وعده نهار اطلاق گردیده در حالی که همان سرویس در ترکیه به یک وعده صبحانه و یک وعده شام اطلاق می گردد.

 :(F.B) Full Boardاتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه، یک وعده ناهار و یک وعده شام. در بعضی از هتل ها این سرویس بصورت سرویس Full board plus یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه ، یک وعده ناهار ، یک وعده شام و نوشیدنی ها هنگام صرف ناهار و شام ارائه می گردد.

 :(ALL)All Inclusiveاتاق جهت اقامت همراه با تمام وعده های غذائی شامل صبحانه، ناهار، عصرانه و شام و نوشیدنی های رایگان. این سرویس معمولاً در هتل های واقع شده در شهرهای ساحلی نظیر کوش آداسی، بودروم، مارماریس، آنتالیا و . . . ارائه می گردد و بسته به نوع نوشیدنی ارائه شده مثلاً تولید داخل یا خارج کشور و اینکه در چه ساعاتی از شبانه روز ارائه می گردد دارای واژه های متفاوتی است نظیر Ultra All Inclusive و  Maximum All Inclusive در بعضی از هتل هائی که چنین سرویسی ارائه می گردد استفاده رایگان از ورزش های آبی از قبیل جت اسکی ، اسکی روی آب ، غواصی ، ماساژ و . . . برای یکبار در طول اقامت جزئی از سرویس می باشد.

نویسنده مدیر | تاریخ به روز رسانی:1403/03/27 23:59:20 | دسته بندی: بیشتر بدانیم

سوالات خود را از ما بپرسید

درج سوال جدید

مطالب مرتبط