05 03

آمادگی برای سفر

 آمادگی برای سفر
از مسافرین تقاضا می شود که توصیه های زیر را به خاطر داشته باشند تا بتوانند سفری کارآمد و راحت را از طریق فرودگاه تجربه نمایند :

پیش از رسیدن به فرودگاه :
مقادیر محدودی از آنچه ممکن است در طول پرواز در داخل کابین نیاز داشته باشید را فراهم نمائید.
در صورت امکان، مایعات (مجاز به حمل) را در بار پذیرش شده ی (checked baggage) خود قرار دهید.
پیش از رسیدن به فرودگاه، یک کیسه با درب قابل بسته شدن مجدد (re-sealable bag) تهیه نمائید و هرگونه مایعاتی که در ظروف کمتر از ۱۰۰ میلی لیتری هستند (حداکثر یک لیتر در مجموع، به ازای هر مسافر) را داخل آن قرار دهید.
پاسخ هرگونه پرسشی که در خصوص فرودگاه یا شرکت هواپیمایی مورد نظر خود دارید را پیش از عزیمت به فرودگاه بررسی نمائید.
جهت تسریع در انجام تفتیش های امنیتی، به مسافرین توصیه می شود اقلامی که می توانند حاوی مایعات باشند (مثل بطری، فلاسک، لوله، قوطی، ظروف پلاستیکی و موارد دیگر) را در بار دستی خود که به داخل کابین می برند، قرار ندهند.

در محل انجام بازرسی امنیتی
زمانی که به سمت محل بازرسی امنیتی(security check) می روید، کیسه ی دارای درب قابل بسته شدن مجدد خود را که حاوی مایعات است، برای تفتیش آماده نموده و در دست بگیرید. این کیسه همزمان با بار دستی شما تفتیش می شود.
تمامی کت ها و ژاکت ها بایستی برای تفتیش آماده باشند. همچنین اقلام فلزی از جمله کیف پول باید در سینی های پلاستیکی قرار داده شده و به طور جداگانه اسکن شوند.
چنانچه لپ تاپ یا هرگونه وسیله ی الکتریکی بزرگ دیگری در بار دستی خود قرار داده اید، لطفاً هنگام حرکت به سمت محل بازرسی های امنیتی، آن را جهت تفتیش جداگانه آماده نمائید.

​ ​۱) چمدان​ یا کیف دستی/ بار کابین (که همچنین به عنوان "بار دستی" نیز شناخته می شود)(Hand/Cabin or Carry-on Baggage)​ :​
باری که مسافرین مجاز می باشند آن را همراه خود به داخل کابین هواپیما حمل نمایند.​

۲) بار/ چمدان تحویلی(که هم چنین به عنوان "بار پذیرش شده" نیز شناخته می شود)(Check in or Hold Baggage)​​​:​​
باری که مسافر همراه خود دارد و در زمان پذیرش مسافرین (Check-in) آن را به شرکت هواپیمایی تحویل می دهد (این بار تحت حفاظت شرکت مذکور خواهد بود) و برای آن بار تحویل داده شده "برچسب شناسایی" صادر و بر روی آن نصب می گردد. این نوع بار به قسمت انبار هواپیما منتقل شده و در آنجا نگهداری می شود و در طول پرواز در دسترس مسافرین نخواهد بود. در مقصد، "بار" به مسافر تحویل داده می شود.
لازم به ذکر است که این نوع بار، جهت حمل در قسمت انبار هواپیما در نظر گرفته شده است و ورود آن به داخل کابین مسافرین مجاز نمی باشد.

توصیه های امنیتی
همیشه خودتان چمدانتان را ببندید.
به هیچ وجه شیئی که متعلق به شخص دیگری است ، باخود حمل ننمائید و در بار/ چمدان پذیرش شده ی (checked baggage) خود نیز قرار ندهید.
همیشه اشیاء با ارزش، داروها و کلیدهای خود را در بار دستی خود (carry-on baggage) قرار دهید.
کلیه چاقوها، اشیای تیز یا ادوات برنده و سلاح های سرد باید در بار پذیرش شده ی شما قرار داشته باشند و نباید در بار دستی شما قرار گرفته، یا همراه خود شما باشند.
اقدامات امنیتی می توانند شامل جستجوی تفتیشی موردی (رندوم) پس از کسب رضایت از مسافر باشند. مسافرین می توانند درخواست رعایت حریم خصوصی داشته باشند و بایستی توسط بازرس هم جنس خود تفتیش شوند.

نویسنده مدیر | تاریخ به روز رسانی:1403/03/05 17:01:04 | دسته بندی: بیشتر بدانیم

سوالات خود را از ما بپرسید

درج سوال جدید

مطالب مرتبط