01 07

اطلاعات پزشکی

توصیه های پزشکی به مسافرین کم توان حرکتی
در صورتی که مسافرین بیمار مبتلا به مشکلات حرکتی قادر به حرکت در کابین هواپیما باشند و کارهای شخصی خود را به تنهایی انجام داده و به تنهایی بتوانند از دستشویی هواپیما استفاده کنند از سوی کانترهای شرکت هواپیمایی کاسپین پذیرفته می شوند. لازم به ذکر است مهمانداران موظف به مراقبت ویژه از این افراد نیستند.مسافرینی که بدلیل مشکلات حرکتی ضرورتا باید از ویلچر استفاده نمایند می بایست با همراه توانمند اقدام به مسافرت نمایند.

 فردی که دچار فشارخون می باشد چه نکاتی را هنگام پرواز باید رعایت کند؟
   اگر مبتلا به فشار خون هستید، ممکن است فشار شما اندکی در ارتفاعات افزایش یابد ولی در نهایت بدن شما با شرایط جدید تطبیق می‌یابد . بنابراین پرواز باعث بدترشدن وضعیت فشار خون شما نمی‌شود.  مسافرین مبتلا به فشارخون بالا اگر در طول سفر هوائی هر کدام از نشانه‌ها و علائم زیر را مشاهده کردند حتما باید مهمانداران پرواز را مطلع نمایند: نبض نامنظم یا نبض بسیار تند (بیش از 100‌ضربان در دقیقه‌) یا بسیار کند (پایین‌تر از 50 تا در دقیقه‌)، کوتاهی نفس، ، خستگی مفرط و شدید، تعریق و ایجاد ورم در اندام تحتانی. ضمنا بهمراه داشتن داروهای ضد فشارخون توسط مسافرین بیمار الزامی است تا در صورت لزوم در حین پرواز از آن استفاده نمایند.

جت لگ چیست و برای جلوگیری از آن در پرواز چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟
جت لگ  همان اختلاف ساعت بیولوژیک بدن است. جت لگ در پروازهای طولانی مدت بیشتر خودش را نشان می دهد و البته وقتی سفر از غرب به شرق باشد بیشتر شما را درگیر خواهد کرد، مثل وقتی که از کانادا به ایران برمیگردید. برای کنترل اثرات جت لگ بر روی بدن قبل از هر چیز سعی کنید پروازتان را بجای یک پرواز طولانی به دو قسمت تقسیم کنید، برای مثال بجای یک پرواز 13 ساعته از دوحه یا امارات به مونترال از مسیر آلمان استفاده کنید که توقف در فرانکفورت پرواز شما را به دو قسمت 5 ساعته و 7 ساعته تقسیم کند. در طول پرواز سعی کنید مقدار زیادی آب بنوشید. از مصرف قهوه، چایی و الکل بپرهیزید. لباسهای راحت بپوشید و از پوشیدن لباسها و کفش تنگ در طول پرواز خودداری کنید. اگر امکانش را دارید از دو روز قبل از پرواز شروع کنید ساعت خودتان را با ساعت مقصد تنظیم کنید و سعی کنید خواب خود را با ساعت جدید هماهنگ کنید. چهار روز قبل از پرواز از مصرف غذاهای چرب، خیلی شیرین، خیلی شور، و سنگین خودداری کنید و بجای آن از میوه جات و سبزیجات تازه مصرف کنید. در طول پرواز سعی کنید چند بار بلند شوید و قدم بزنید، این کار از رخوت عضله ها جلوگیری می کند و باعث برقراری بهتر جریان خون می شود. وقتی به مقصد رسیدید سعی کنید در فضای باز باشید تا میزان نور طبیعی محیط شما را با شرایط جدید عادت دهد، اگر امکان حضور در فضای باز ندارید پرده های اطاق را کنار بزنید تا از نور طبیعی استفاده نمائید. و نکته آخر اینکه سعی کنید در پرواز بخوابید و فراموش نکنید که عادتهای شخصی هر کسی بسیار مهم است و یک نسخه واحد الزاما نمیتواند برای همه یکسان باشد.

نویسنده مدیر | تاریخ به روز رسانی:1399/07/01 04:24:55 | دسته بندی: اطلاعات مسافر

سوالات خود را از ما بپرسید

درج سوال جدید

مطالب مرتبط