05 03

آموزش هواپیمایی کاسپین

 آموزش شرکت هواپیمایی کاسپین به شکل ساختار یافته از سال ۹۳ با مدیریت "جناب کاپیتان علیرضا خانجانی" شروع به فعالیت نموده است.

کلیه دوره های آموزشی جهت پروازهای ایمن و درست باید طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری در مراکز آموزشی مورداعتماد سازمان برگزار گردد که این امر شامل هزینه های بسیار کلان در طی سال می باشد.

  • چه اقداماتی در مرکز آموزش انجام گرفته است؟

 در این راستا جهت تطابق با نظام آموزشی مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری کلیه فعالیت های مجموعه به شکل هدفمند و در راستای قوانین و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری در مجموعه آموزش، با تدوین کتاب های قوانین و مقررات به شکل ساختار یافته و منطبق بر قوانین سازمان انجام شده است.

  • در راستای پیشرفت مرکز آموزش، چه اقداماتی صورت پذیرفته است؟

با روند رشد نیروی انسانی در شرکت، نیاز به تاسیس مرکز آموزش رسمی در شرکت وجود داشت که بر این اساس، با حمایت های بی شائبه مجموعه و دید استراتژیکی ، ساختمان مرکز آموزش احداث و در تابستان ۹۶ به واحد آموزش سپرده شد. البته در راستای تجهیز کردن ساختمان نیز حمایت های بی نظیری صورت گرفته که تمامی تجهیزات، جهت مرکز خریداری و به بهره برداری رسیده است.

  • مرکز آموزش دارای چند کلاس و چه امکاناتی می باشد؟

مرکز آموزش شامل ۵ کلاس آموزشی کاملاً مجهز می باشد. با توجه به هزینه صورت گرفته و تهیه نرم افزار آموزشی (نرم افزار ایده) کلیه فعالیت های آموزشی مرکز ثبت و قابل گزارش گیری می باشد. همچنین مرکز آموزش در زمینه تخصصی ایفای فعالیت دارد.

  • مرکز آموزش هواپیمایی کاسپین در چه زمینه هایی فعالیت می نماید؟
  • عملیات پرواز ( خلبانی ( FC) مهمانداری (CC) دیسپچری (FD) )
  • فنی و مهندسی ( CAMO- خط پرواز- انبارفنی)
  • زمینی (بازرگانی ( خدمات فرودگاهی- فروش- ایستگاه) حراست- اداری- پشتیبانی- کیترینگ).
  • آیا در این مرکز مجاز به برگزاری کلیه کلاس های آموزشی می باشید؟

با توجه به مجوز  AOC شرکت ( برگزاری دوره های آموزشی عملیات پرواز را مجاز کرده) کلیه دوره های آموزشی برای تمامی گروه های عملیات / فنی / زمینی در این سال ها در مرکز آموزش برگزار شده است و دوره هایی که نیاز به مجوز برگزاری داشته، با رعایت قوانین و مقررات سازمان و اخذ مجوز موردی از سازمان هواپیمایی کشوری برگزار گردیده است. در این بین با اخذ مجوز های موردی نیز دوره آموزشی تایپ هواپیما، جهت خلبانان آزاد برگزار گردیده که منجر به درآمد زایی نیز  برای مجموعه آموزش شده است.

  • به جز برگزاری کلاس های آموزشی درون سازمانی آیا مرکز آموزش های برون سازمانی را هم پوشش می دهد؟

با توجه به نیاز شرکت و پتاسیل موجود در مجموعه آموزش و رایزنی، تلاش و تدابیر مدیریت کنونی مجموعه "جناب کاپیتان کرمانشاهی"و پس از بازرسی های متعدد از مرکز آموزش، جهت برگزاری دوره های آموزشی تایپ خلبانی شرکتی/ آزاد  و همچنین ذخیره سرمایه های مالی شرکت با حفظ رسالت آموزشی و  ایجاد درآمدزایی برای شرکت هواپیمایی کاسپین اقدام گردیده است.

  • اخذ مجوز ATO (Approval Training Organization)

این مجوز با عنوان مجوز آموزش سازمانی این امکان را  برای سازمان مربوطه مربوطه فراهم می آورد تا بتواند کلاس های آموزشی درون سازمان و برون سازمانی را برگزار نماید.

این مجوز طی مراسمی در تاریخ ۹۸/۰۲/۱۴ با حضور مدیرعامل محترم شرکت "جناب امیرخلبان منصور محمدی" و تیم آموزش و جمعی از معاونت ها و مدیران به مرکز آموزش شرکت هواپیمایی کاسپین اهدا شد. این مجوز ارزشمند از پس تلاش و پشتکار تیم آموزش در گذشته و کنون اخذ گردیده  و حاکی از پایبندی به نظم و مقررات تیم آموزش و برخورداری از حمایت های درست و بجای مدیریتی بوده و گامی بزرگ برای پیشرفت در شرکت هواپیمایی کاسپین می باشد.

 

نویسنده مدیر | تاریخ به روز رسانی:1403/03/05 15:19:42 | دسته بندی: توانمندی های کاسپین

سوالات خود را از ما بپرسید

درج سوال جدید

مطالب مرتبط