بازگشت برگزاري اولین همایش رویکردهای میان رشته ای در ارتباطات هوانوردی

برگزاري اولین همایش رویکردهای میان رشته ای در ارتباطات هوانوردی

موضوع: اخبار داخلی شرکت

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري از برگزاري اولین همایش رویکردهای میان رشته ای در ارتباطات هوانوردی خبرداد.


رضا جعفرزاده اظهارداشت: امروزه بر طبق اسناد ایکائو از هر 4 سانحه هوایی 3 سانحه به خاطر خطای انسانی رخ داده و بر طبق اعلام مراجع بین المللی ارتباطات و مکالمات ناصحیح يک عامل علی یا ضمنی در اکثر سوانح و حوادث هوایی بوده است.

وي افزود: طبق اعلام ایکائو فقط در خلال سالهای 1976 تا 2000 میلادی 1100 نفر جان خود را در سوانح هوایی ناشی از سوء مکالمات از دست داده اند.

جعفرزاده خاطرنشان كرد: برهمين اساس اولین همایش ملی رویکردهای میان رشته ای در ارتباطات هوانوردی كه قرار است در 31مردادماه جاري برگزار شود در نظر دارد با دعوت از اساتید ممتاز داخلی و خارجی ميان متخصصین رشته های دانشگاهی نظیر زبان انگلیسی، روانشناسی با صنعت هوانوردی در بخش خلبانی و کنترل پرواز ارتباط بر قرار كرده تا با واکاوی زوایای پنهان مکالمات از بروز سوانح و حوادث هوایی جلوگیری و بستری برای فعالیتهای علمی مشترک متخصصین علوم دانشگاهی با صنعت هوانوردی فراهم آورد .

گفتني است؛ اولین همایش ملی رویکردهای میان رشته ای در ارتباطات هوانوردی در 31مردادماه جاري در دانشكده صنعت هواپيمايي برگزار خواهد شد و علاقه مندان مي توانند براي ثبت نام به نشاني WWW.CATC.AC.IR  مراجعه كنند.

بازگشت